ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
Profily fotbalových lvíčat

Euro u nás je něco extra, říká Trávník

Velikost textu:

Praha - Ve světě vrcholového fotbalu oblékl zatím pouze dva dresy. V české nejvyšší domácí soutěži se již čtvrtou sezonu bije za Slovácko a čtvrtým rokem působí také v reprezentačních výběrech, ve kterých již odehrál třicet šest utkání. Tuto zápasovou sbírku by záložník Michal Trávník jistě rád rozšířil i na červnovém evropském šampionátu.

Michal Trávník
Michal Trávník

Trávník začínal s fotbalem již ve čtyřech letech v jihomoravských Mutěnicích, odkud poté zamířil do Šardic, kde si jej již všimli zástupci Slovácka. V tamní mládežnické akademii pak dlouhá léta působil a jeho talent jej brzo vynesl až do prvního mužstva, za které si připsal svůj první start již v sedmnácti letech. Stalo se tak v březnu 2012 v utkání s Českými Budějovicemi.

Ještě dříve než okusil českou nejvyšší soutěž, přišel ostrý debut na reprezentačním poli. Trávník jej prožil na mistrovství světa hráčů do 17 let v Mexiku, kde v roce 2011 zasáhl do všech tří zápasů národního týmu v základní skupině. Mužstvu se sice nepodařilo postoupit do vyřazovacích bojů, záložník Slovácka však od té doby dostával pravidelné pozvánky do všech následujících věkových kategorií české reprezentace.

Michal Trávník
Michal Trávník

Na klubové úrovni jeho zápasové zatížení s postupujícími roky vzrůstalo a v loňské sezoně pak zaznamenal svůj první gól v první lize. V květnu 2014 přesným zásahem do sítě Znojma pomohl k výhře 2:0. Bylo to necelé tři týdny poté, co dostal svoji premiérovou pozvánku do týmu Fotbalových lvíčat. V přátelském zápase na Slovensku se uvedl parádně, když svůj debut oslavil brankou.

Od té doby dostal Trávník šanci ještě ve třech zápasech "jednadvacítky", naposledy v přípravě s Německem, v listopadu loňského roku. A mladý záložník Slovácka věří, že se stejnému soupeři postaví i letos v červnu. "Těším se na tu atmosféru Eura. To, že je to u nás, z toho dělá něco extra. Uděláme všechno pro to, abychom doma uspěli," dodává.

Zdroj: http://fotbalovalvicata.cz/

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.