ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Volba předsedy FIFA

Figovy cíle: MS až pro 48 týmů, nové technologie i trestné lavice

Velikost textu:

Londýn Pokud Luís Figo uspěje ve volbě prezidenta FIFA, chce prosadit rozšíření počtu účastníků fotbalového mistrovství světa z 32 na 40, 42 nebo až 48. Bývalý portugalský reprezentant zveřejnil své cíle pro funkci v čele světového fotbalu. A některé by byly revoluční.

Kandidát na šéfa FIFA Luis Figo
Kandidát na šéfa FIFA Luis Figo

Podle někdejšího hráče Barcelony, Interu Milán a Realu Madrid by mohl být turnaj rozdělen na dvě části po 24 týmech a závěrečné play-off se pak konalo v jedné zemi.

"Všechny varianty prodlouží turnaje o tři až čtyři dny. Pokud by k rozšíření došlo, mělo by jít pouze o týmy z mimoevropských zemí," prohlásil Figo. "Nejenže bychom tak zajistili účast reprezentací z celého světa, ale také bychom vydělali víc peněz na další investice do fotbalu," dodal.

Bývalý nejlepší fotbalista světa mimo jiné navrhuje, aby se v rozmezí čtyř let polovina celkových příjmů FIFA 2,5 miliardy dolarů rozdělila mezi členské federace. Dvaačtyřicetiletý Figo by také chtěl zavést víc technologie do fotbalu včetně trestných lavic a vrátil by zpět pravidlo, kdy je hráč v ofsajdu bez ohledu na to, jestli ovlivňuje hru, nebo ne.

Vedle Figa se o funkci prezidenta FIFA ucházejí také jordánský princ a jeden z místopředsedů federace Alí bin Husajn, šéf nizozemského svazu Michael van Praag a stávající šéf FIFA Sepp Blatter, který organizaci vládne od roku 1998. Volba proběhne 29. května v Curychu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.