ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Baník v problémech, magistrát nechce vyplatit patnáctimilionovou dotaci

Velikost textu:

Ostrava - Ostravský magistrát odmítá vyplatit dotaci ve výši 15 milionů korun fotbalovému Baníku. Tvrdí, že klub dluží několik měsíců nájem za užívání stadionu Bazaly. Vedení klubu to odmítá a naopak tvrdí, že je dlužníkem město. Dokud se spor nevyřeší, dotace podle primátora města Tomáše Macury (ANO) vyplacena nebude.

Ostravský stadion Bazaly
Ostravský stadion Bazaly

Podle Macury město poskytuje dotace pouze subjektům, které nedluží městu ani jeho společnostem žádné peníze. V případě Baníku ale údajně dluh existuje. "V tuto chvíli vůči fotbalovému klubu evidujeme pohledávku 820 tisíc korun za neuhrazené nájemné za stadion Bazaly," řekl.

Stadion je v majetku města a klub za jeho užívání neplatí od září loňského roku. "To je důvod, proč dotace poskytnuty nebyly. V momentě, kdy pohledávka bude uhrazena, nic nebrání tomu dotaci uvolnit," doplnil primátor.

Dluží město klubu?

Mluvčí klubu Jaroslav Baďura nechce situaci komentovat. Uvedl jen, že věří ve zdárné vyřešení sporu. Dále odkázal na prohlášení, které klub zveřejnil na svých stránkách. Z něj vyplývá, že klub naopak za dlužníka považuje město a žádá po něm proplacení dvou milionů korun za investice do bezpečnostních prvků na stadionu.

"Nedořešeny jsou například investice pro získání licence stadionu či plnění pojistné události po loňském utkání se Spartou. Částky, které Baník žádal po městu proplatit, převyšují dva miliony korun. Oprávněnost jejich výše byla několikrát prověřována a schválena. Městem však dosud neuhrazena," uvedl v prohlášení předseda představenstva klubu Petr Šafarčík.

"Nedořešením těchto problémů navíc město dle našeho názoru nesplňuje od loňského roku podmínky vyplývající z nájemního vztahu mezi námi. Proto jsme do vyřešení problematických vztahů pozastavili placení nájemného a snažili jsme se dojednat smírné řešení, bohužel zatím bez výsledku. Je však zcela zřejmé, že celkové saldo vzájemných závazků a pohledávek je ve prospěch Baníku," uvedl Šafarčík pro iSport.cz.

Macura ale o žádných závazcích neví. "Údajně se jednalo o náklady na budování zábran v sektorech pro diváky. Město ale k něčemu takovému nedalo souhlas. Není žádný dokument, který by potvrzoval dohodu. Nic takového neschválila rada ani zastupitelstvo," řekl Macura. Naopak jej překvapila informace, že Baník spor předal právníkům. "V tomto kroku nevidím snahu nalézt řešení," uvedl.

Zdroj: ČTK, isport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.