ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kladenští považují Papadopulosovy zákroky za fauly a chtějí jeho potrestání

Velikost textu:
aktualizováno 26. 9. 2008 11:54

Kladno - Záznam z nedělního utkání Kladna s Mladou Boleslaví ukazuje úmyslné fauly mladoboleslavského útočníka Michala Papadopulose, tvrdí vedení fotbalistů Kladna. Proto se rozhodlo obrátit na disciplinární komisi svazu, aby prošetřila tyto zákroky a případně jej i potrestala. V soubojích s Papadopulosem utrpěli zranění obránci Patrik Gross a Pavel Bartoš, který stále zůstává v nemocnici.

Fotbalista Mladé Boleslavi Michal Papadopulos
Fotbalista Mladé Boleslavi Michal Papadopulos

Zdravotní problémy si z utkání v Mladé Boleslavi odneslo hned pět hráčů. Zatímco záložník Tomáš Strnad a útočník Jaromír Šilhan by měli být v pořádku, zranění trojice Gross, Bartoš a Ondřej Szabo byla vážnější. Poslední jmenovaný utrpěl při kontaktu s mladoboleslavským Janem Rajnochem zlomeninu žebra, ale tento souboj kladenští k disciplinární komisi nepoženou.

Byly to úmyslné fauly, tvrdí Kladenští

Nelíbí se jim však Papadopulosovy zákroky. V úvodu duelu nejprve mladoboleslavský útočník zasáhl Grosse, který si přivodil zlomeninu nosu a otřes mozku, a v závěru první půle pak nechtěně poslal na marodku i Bartoše. Ten odnesl souboj vážným poraněním hrudníku a třemi zlomenými žebry.

Kluboví šéfové dostali k dispozici videozáznam z nedělního utkání a celou situací se znovu zabývali. "V obou případech je podle nás zjevné, že se jednalo o fauly, které nebyly potrestány. Proto se obrátíme na odbornou komisi, aby to posoudila," uvedl na kladenských webových stránkách ředitel klubu Eduard Novák.

Fauly to nebyly, říká naopak komise rozhodčích

Komise rozhodčích tyto sporné zákroky již řešila a označila je za neúmyslné. "Je nám hrozně líto zranění kladenských fotbalistů, ale ani v jednom případě se nejednalo o úmysl, ale o běžné souboje vyplývající ze hry," prohlásil šéf komise rozhodčích Luděk Macela.

Bartošův stav je i nadále vážný, fotbalista v nejbližších dnech zůstane v mladoboleslavské nemocnici. Vyšetření ukázala, že vedle pneumotoraxu má také tři zlomená žebry, z toho dvě dvakrát. "Nejméně několik dalších dnů bude na sání," podotkl kladenský lékař Vladimír Lemon, že hráč bude nadále napojen na přístroje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.