ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Trenér Pobřeží Slonoviny: Nevadí, že jsme ztratili Drogbu, když máme Bonyho

Velikost textu:

Malabo – Pobřeží Slonoviny rovná se Drogba. Tohle spojení od mistrovství světa sice už neplatí, fanoušci západoafrického celku ale mají novou útočnou modlu – Wilfrieda Bonyho. Bývalý sparťanský útočník poslal dvěma góly "Slony" do semifinále a trenér Hervé Renard nešetřil chválou na jeho adresu.

Reprezentační jednička Wilfried Bony
Reprezentační jednička Wilfried Bony

Drogba ukončil po loňském mistrovství světa reprezentační kariéru a africký šampionát je pro Pobřeží slonoviny prvním turnajem bez nejlepšího střelce národního týmu. Střelec Manchesteru City Bony ale v Rovníkové Guineji legendu zastoupil a v nedělním čtvrtfinále zařídil dvěma góly výhru nad fotbalisty Alžírska.

"Máme velké štěstí. Sice jsme přišli o Drogbu, ale zase jsme získali Bonyho. A to vůbec není špatné. Když máte hráče, jako je on a Gervinho, všechno je snazší," citovala francouzského kouče agentura Reuters. "V roce 2014 byl nejlepším střelcem v anglické lize. Myslím, že víc říkat nemusím," přidal Renard.

Bonyho před semifinále s Konžskou demokratickou republikou pochválil i Gervinho. "Nemůžeme pořád vzpomínat na Drogbu. Bony hraje jinak a dává nám jiné možnosti," prohlásil útočník AS Řím. "Navíc je to týmový hráč, který pro ostatní tvrdě pracuje, a to je fantastické," dodal. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.