ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Polsku a Ukrajině hrozí odebrání pořadatelství Eura 2012

Velikost textu:

Varšava/Kyjev - V Polsku a na Ukrajině s napětím očekávají rozhodnutí Evropské fotbalové organizace. Ta na svém zasedání rozhoduje o budoucnosti šampionátu v roce 2012. Přípravy v obou zemích postupují pomalu a dokonce se mluví o odebrání pořadatelství.

Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině
Rozestavěný fotbalový stadion na Ukrajině

Polsko a Ukrajina se loni radovaly z pořadatelství Eura 2012. Teď však mají kvůli němu velké starosti. Vedení Evropské fotbalové organizace už totiž ukázalo oběma zemím "žlutou kartu". Šéf UEFA Michel Platini pohrozil odebráním šampionátu.

Ukrajinská vláda tvrdí, že současná politická krize přípravu na Euro neovlivňuje. "Všechno stihneme, nemáme žádný problém," ujišťuje ukrajinský ministr sportu Jurij Pavlenko. V obou zemích jsou ale pozadu. Itálie a Německo se už dokonce ozvaly, že jsou ochotny mistrovství zorganizovat.

Původní plány byly přitom smělé: v Polsku má vzniknout 1100 kilometrů nových dálnic a na Ukrajině ještě více, ve Varšavě má být postavena nová trasa metra, v obou zemích mají vyrůst nová letiště a desítky špičkových pětihvězdičkových hotelů. Zatím vše ale zůstává jen na papíře.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.