ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Přikryl jde ze Sparty na hostování do Dukly

Velikost textu:
aktualizováno 29. 1. 2015 14:27

Praha - Tomáš Přikryl opouští pražskou Spartu. Dvaadvacetiletý křídelní hráč stráví jarní část prvoligové sezony na hostování v Dukle Praha, kde by měl mít větší herní vytížení před červnovým evropským šampionátem jednadvacítek na domácí půdě.

Tomáš Přikryl
Tomáš Přikryl

"Jsme velice rádi, že se Tomáš rozhodl pro vstup do našeho klubu. Jedná se o jednoho z nejtalentovanějších hráčů u nás a reprezentanta do 21 let. Věříme, že v našem mužstvu najde uplatnění a bude velkou posilou pro jarní část ligy," uvedl sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Přikryl přestoupil do Sparty před třemi lety z Olomouce, ale poslední dobou nebyl v základní sestavě. V tomto ligovém ročníku sice naskočil do deseti zápasů, ale jen čtyřikrát v nich nastoupil od začátku.

"Hostování Tomáše směřuje k tomu, aby měl maximální zápasové vytížení. Je to i od Sparty vstřícný krok směrem k reprezentační jednadvacítce, kterou čeká mistrovství Evropy. Pro všechny strany bude nejlepší, když se v létě vrátí na Letnou zcela rozehraný," uvedl hráčův agent Viktor Kolář. Přikryl v lize odehrál 92 utkání a vstřelil dvanáct branek.

Dukla by brzy mohla angažovat i dalšího hráče do ofenzivy. V dejvickém klubu je na testech útočník Jan Blažek, který v lize naposledy působil v Liberci. V nejvyšší soutěži má na kontě 114 utkání a 26 gólů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.