ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Fotbalista Svěrkoš zaplatí za napadení Rosy pokutu 80 tisíc korun

Velikost textu:
aktualizováno 25. 9. 2008 22:15

Praha - Za napadení teplického hráče Antonína Rosy bude muset zaplatit ostravský útočník Václav Svěrkoš pokutu 80 tisíc korun. O potrestání fotbalového reprezentanta, který na kolegu zaútočil po skončení zápasu 6. kola první ligy, dnes na svém zasedání rozhodla disciplinární komise svazu.

Český fotbalový reprezentant Václav Svěrkoš
Český fotbalový reprezentant Václav Svěrkoš

Strkanice, po níž Rosa upadl na zem, se odehrála po závěrečném hvizdu, když si oba týmy podávaly ruce. Svěrkoš přiznal, že se teplického protihráče dotkl, ale popřel, že by ho chytil za krk, jak dnes před komisí tvrdil Rosa.

Disciplinárka vedle výpovědí obou hráčů vyslechla nejbližší svědky incidentu teplického beka Martina Kleina a ostravského Daniela Tchuře, předvolala si i zástupce obou klubů. Prostudovala zápis rozhodčího a zprávu delegáta, kteří si celé události vůbec nevšimli, vyžádala si odborný posudek komise rozhodčích a zhlédla strkanici na videozáznamu.

Nakonec se komise přiklonila k Rosově verzi a potrestala Svěrkoše za nesportovní chování. "Řekl bych, že více věříme Rosovi. Svědecká výpověď Kleina, i když je hráč Teplic, a také videozáznam hovoří jednoznačně v neprospěch Svěrkoše. Proto byl potrestán," vysvětlil šéf disciplinární komise Alexander Károlyi.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.