ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Rozhodčí Franěk chyboval, několik zápasů si zřejmě nezapíská

Velikost textu:
aktualizováno 23. 9. 2008 11:04

Praha - Rozhodčí Pavel Franěk pondělní ligový duel mezi fotbalisty Sparty a Teplic nezvládl a za svůj výkon podle všeho bude fotbal nějaký čas sledovat jen z tribuny, protože mu bude omezena delegace. Uvedl to šéf komise rozhodčích Luděk Macela, který dále označil výkon rozhodčího jako velmi špatný. Na každé straně mohl podle něj nařídit po jedné penaltě a přidal i další sérii nepřesných výroků.

Ostrý zákrok Kladrubského na Juna.
Ostrý zákrok Kladrubského na Juna.

Franěk v pondělí rozděloval chyby na obě strany, počínaje neodpískanými penaltami za zákrok Kladrubského na Juna i za ruku hostujícího Ljevakoviče. A to ještě následovala série dalších nepřehledných situací v šestnáctce, které mohly být posouzeny také striktněji. "Penalta na Juna byla jasná, ale také ruka Ljevakoviče nebyla rozhodně u těla a zde měl sudí postupovat stejně," řekl Macela, který prý svého podřízeného nepoznával.

Přehlédl například faul na Doška před trestným územím v druhém poločase, zatímco zanedlouho poté mylně odpískal ve stejném prostoru faul na Kuliče. Vrcholem pak byla v závěru utkání benevolence vůči Kleinovi, kterého po přerušení hry místo ošetřování mimo hřiště nechal pokračovat.

Franěk je podle Macely z formy

O Fraňkovi je dobře známo, že hru pouští více než řada jeho kolegů. "Jenže tady bylo všechno jinak, jako by to nebyl on. Rozdával karty, neměl utkání pod kontrolou, byl to jednoduše hodně špatný výkon. Podle mého je z formy, musíme si s ním promluvit," prohlásil Macela na adresu čtyřiatřicetiletého sudího z Rakovníka, pro nějž to bylo jubilejní čtyřicáté utkání v nejvyšší soutěži, kterou řídí od roku 2006.

O Fraňkových chybách bude jednat komise rozhodčích ve středu, kdy bude hodnotit uplynulá dvě ligová kola. Dojde také na projednání výkonu všech rozhodčích i delegátů v zápase Teplice - Ostrava, po jehož skončení svorně přehlédli útok Václava Svěrkoše na Antonína Rosu. Ostravský fotbalista se ze svého činu bude zpovídat před disciplinární komisí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.