ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

FIFA nezveřejní zprávu o korupci, Garciovo odvolání zamítla z formálních důvodů

Velikost textu:

Curych – FIFA nezveřejní celou zprávu komise Michaela Garcii o korupci při volbách pořadatelů mistrovství světa. Odvolací komise FIFA zamítla Garciovo odvolání, který namítal, že výtah ze závěrů komise, který federace uveřejnila, je zavádějící. Stížnost byla zamítnuta údajně z formálních důvodů.

Prezident FIFA Sepp Blatter
Prezident FIFA Sepp Blatter

FIFA rozhodla, že zpráva neformulovala žádné rozhodnutí, tudíž není právně závazná ani se proti ní nelze odvolávat. Zatím není jasné, zda se Garcia může proti tomuto verdiktu odvolat k mezinárodní sportovní arbitráži.

Garcia požadoval úplné odtajnění své zprávy o vyšetřování údajné korupce při volbách pořadatelů fotbalového mistrovství světa 2018 a 2022 a její kompletní zveřejnění. FIFA ale dala k dispozici jen shrnutí na 42 stranách. V něm Eckert konstatoval, že k několika incidentům sice došlo, nepoškodily však bezúhonnost volebního procesu jako celku.

Eckertovo shrnutí podle Garcii obsahovalo množství závažně neúplných a chybných interpretací faktů a závěrů, které jeho komise po 18 měsících vyšetřování předložila ve zprávě o 430 stranách. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.