ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kladenští fotbalisté odnesli prohru v Boleslavi i třemi zraněními

Velikost textu:

Kladno - Nejen prohru 1:2, ale také tři vážně zraněné hráče si z nedělního ligového duelu v Mladé Boleslavi odvezli kladenští fotbalisté. Nejhůře je na tom obránce Pavel Bartoš, který má po souboji s domácím útočníkem Michalem Papadopulosem pneumotorax, což je vážně poranění hrudníku, a do konce podzimu si už asi nezahraje. Záložník Ondřej Szabo má zlomené žebro a musí se připravit až na šestitýdenní pauzu a obránce Patrik Gross zápas nedohrál kvůli otřesu mozku a zlomenému nosu a také bude nejméně dva týdny mimo hru.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Informovaly o tom internetové stránky kladenského klubu. Pro Středočechy to jsou vážné komplikace, protože celá trojice patří do základní sestavy. A trenér Martin Hřídel při pohledu na kladenský lazaret bude mít v dalších zápasech hodně problémů při skládání základní jedenáctky.

Kladenští nyní ale spíš hledí na to, aby byli všichni hráči brzy v pořádku. Nejvážnější je Bartošova situace. "Leží na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Mladé Boleslavi. Je to vážné nitrohrudní poranění, při kterém uniká vzduch do nitrohrudní dutiny. V současné době se nemůže hýbat, takže o jeho převozu do Kladna můžeme uvažovat až za několik dní. Snad v pátek," citovaly internetové stránky klubu lékaře Vladimíra Lemona. Ten potvrdil, že Bartošova nucená pauza se protáhne nejméně na dva měsíce.

Bartoš se zranil na konci prvního poločasu, už v desáté minutě opustil hřiště na nosítkách i stoper Gross. Také on se připletl do souboje s Papadopulosem, který tak nechtěně poslal na marodku dva kladenské protihráče.

Zatímco Gross by měl být z celé trojice zpátky na trávníku nejrychleji, Szabo dopadl hůř, i když zápas dohrál. Po střetu s mladoboleslavským kapitánem Janem Rajnochem ale nevydrželo jeho desáté žebro. "To je velmi bolestivé zranění, které se léčí dlouho. Počítám, že Szabo nebude hrát pět až šest týdnů," řekl Lemon.

K němu po utkání se šrámy přišli ještě další dva hráči. Útočník Jaromír Šilhan a záložník Tomáš Strnad souboj v Mladé Boleslavi odnesli pohmožděnými koleny. Jejich zranění však podle všeho nejsou vážná a oba by měli o víkendu hrát.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.