ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
OHLASY EVROPSKÉ LIGY

Štěch: Při penaltě mi chyběl kousíček. Jsem z toho zdrcený

Velikost textu:

Bern – Poklepal na břevno a snažil se přečíst úmysl Guillameho Hoaraua, který měl postavený míč na penaltovém puntíku. Marek Štěch stranu odhadl, ale nakonec mu chybělo několik centimetrů. "Bylo to o kousíček, mohl jsem to chytit," řekl po zápase, v němž několika skvělými zákroky podržel Spartu, ale ta nakonec s Bernem prohrála a v Evropské lize končí.

Zklamaný Marek Štěch
Zklamaný Marek Štěch

"Je to obrovské zklamání, jsem z toho zdrcený," řekl Štěch. "Penalta rozhodla zápas. Ještě jsem neviděl záznam, ale podle mě nebyla," řekl k souboji Pavla Kadeřábka s Milanem Vilotičem, po kterém rozhodčí nařídil pokutový kop.

Štěch sice vystihl směr, ale chyběl mu kousek. "Sáhl jsem si na míč, šel jsem tam přes ruku. Moc mě to mrzí, ale nedosáhl jsem úplně. Bylo to o kousíček, mohl jsem to chytit," poznamenal smutně. "A štve mě to o to víc, že jsem měl několik dobrých zákroků," přidal.

"Snažil jsem se mužstvo podržet a snad se to i povedlo, ale o to nejde. Prohráli jsme, nepostoupili jsme a čisté konto nebylo, což je špatně," prohlásil Štěch, podle kterého Spartě hodně chyběl kapitán a nejlepší střelec David Lafata. "Má nejvíc zkušeností a asi by si v šancích poradil jinak. Ale Tomáš (Přikryl) odvedl dobrý výkon," dodal.

Na konci zápasu Štěch doufal, že by mohl jít podpořit spoluhráče v posledním pokusu o zvrat, ale místo toho dostal druhý gól. "Na konci to byla bezmoc. Stál jsem v brance, nemohl jsem nic dělat," řekl. "Čekal jsem na nastavení, že bych šel aspoň na standardku, ale nepřišla. Byla to velká frustrace, když s tím nemůžete nic dělat."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.