ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

UEFA požádala Spartu, aby vysvětlila své hospodaření

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Hull, Lyon, Panathinaikos Atény, Ruch Chorzow, Wolfsburg a také Sparta. Evropská fotbalová unie UEFA požádala všechny tyto týmy, aby doložily, že dlouhodobě nehospodaří bez zisku.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"Všechny potřebné dokumenty máme k dispozici a UEFA je poskytneme," řekl mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Doplnil, že nejde o nic závažného.

Sparta zaznamenala v sezoně 2012/13 ztrátu 190 milionů korun, v předchozím období dokonce vykázala rekordní ztrátu téměř 240 milionů. Od příchodu majitele Daniela Křetínského v roce 2004 pražský klub nezakončil sezonu v minusu jen jednou. V plusu byl pouze v prvním ročníku a jeho celková ztráta za všechna období překročila hranici jedné miliardy.

UEFA také začala vyšetřovat Liverpool, Monako, AS Řím, Inter Milan, Besiktas Istanbul, Sporting Lisabon a Krasnodar kvůli přílišnému utrácení a podezření z porušení pravidel finanční fair play. Zástupci sedmi klubů už absolvovali osobní slyšení a do února musí předložit aktualizované účty jako součást kontroly, zda splňují pravidla finanční fair play.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.