ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Rodríguez, Van Persie, Rocheová. Vstřelila nejkrásnější gól žena?

Velikost textu:

Curych - Cenu pro autora nejkrásnějšího gólu sezony může na lednovém galavečeru FIFA získat první žena v historii. Mezi trojici nominovaných v anketě o trofej Ference Puskáse se s fotbalovými hvězdami Robinem van Persiem a Jamesem Rodríguezem dostala také irská reprezentantka Stephanie Rocheová.

Robin van Persie
Robin van Persie

Pětadvacetiletá Rocheová kandiduje s parádní trefou ze zápasu irské ligy z října 2013. Útočnice týmu Peamount United si centr zpracovala nejprve pravačkou, pak levačkou a z otočky 20 metrů od branky zamířila z voleje přesně k tyči.

Podle jejích slov bylo štěstí, že byl gól vůbec zachycen na kameru, protože zápasy se většinou nenatáčejí. Amatérský záznam pak dal její trenér na YouTube a má už 3,2 milionu zhlédnutí.

"Je to obrovské překvapení a vzpruha nejen pro mě, ale pro celý ženský fotbal," řekla Rocheová, která nyní hraje ve Francii za klub Albi. Když FIFA v pondělí odpoledne zveřejnila tříčlennou nominaci, prožila den ve společnosti filmového štábu a dalších médií. "Byl to bláznivý den," přiznala.

Na všechny tři kandidáty se podívejte zde.

Kolumbijská hvězda Rodríguez z Realu Madrid se o cenu uchází s volejem ze zápasu s Uruguayí na mistrovství světa v Brazílii, nizozemský kanonýr Van Persie z Manchesteru United s dalekonosnou hlavičkou z duelu MS proti Španělům. Všechny nominované branky jsou na webu fotbalové federace.

Držitel Puskásovy ceny, kterou FIFA uděluje od roku 2009, bude vyhlášen na galavečeru v Curychu 12. ledna spolu s hlavní anketou Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. I kdyby Rocheová hlasování nevyhrála, splní si prý v Curychu sen: setká se se svým idolem Portugalcem Cristianem Ronaldem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.