ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Vedení Interu Milán chce nabídnout práci legendárnímu Maradonovi

Velikost textu:

Řím - Fotbalový mág Diego Maradona by se po letech půstu od špičkového fotbalu mohl opět začít naplno věnovat oblasti, která ho nejvíce proslavila. Vedení italského Interu Milán mu totiž chce nabídnout pracovní spolupráci. Prezident klubu Massimo Moratti uvažuje o angažování bývalé hvězdy světového fotbalu jako vyhledávače talentů v Jižní Americe.

Diego Maradona
Diego Maradona

Myšlence nabídnout Maradonovi post týmového skauta pomohla především skutečnost, že se bývalá fotbalová hvězda dokázala dostat z problémů s alkoholem a drogami. Hráč, který v letech 1984-1991 zářil v dresu jihoitalské Neapole, se po vyléčení ze své závislosti věnoval spíše šoubyznysu. Má za sebou rovněž roční angažmá v roli sportovního ředitele v Boce Juniors a také koučoval argentinské kluby Racing Club de Avellaneda a Corrientes.

S národním týmem Argentiny zvítězil ve finále Mistrovství světa juniorů 1979 v Japonsku, mistrovství světa v roce 1986 v Mexiku a byl druhý na stejné akci v roce 1990 v Itálii. Po skončení kariéry se však jeho osoba stávala spíše zdrojem skandálních odhalení než sportovním vzorem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.