ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Tipsport liga vyzkouší nová místa, chybět bude Slavia či Jablonec

Velikost textu:

Praha – Tradičně v Olomouci, ale nově také v Mladé Boleslavi a na Vyšehradě se uskuteční osmnáctý ročník zimní fotbalové Tipsport ligy. Turnaje se zúčastní sedm prvoligových a devět druholigových celků. Final Four se bude konat 24. a 25. ledna v Brozanech nad Ohří v Litoměřickém kraji.

Utkání Bohemians 1905 - Ostrava
Utkání Bohemians 1905 - Ostrava

"Po minulých letech, kdy se končilo v Berouně, jsme se rozhodli, že budeme prezentovat soutěž po celé republice a hledat fotbalové destinace, kde je kvalitní povrch, ale nehraje se tam liga, aby to pro místní byla velká událost," vysvětlil ředitel turnaje Aleš Kolář. "Je předpoklad, že by v Brozanech mohlo přijít až tisíc fanoušků," dodal. 

Šestnáct celků bude rozděleno do čtyř skupin po čtyřech, z nichž vítězové postoupí na závěrečný turnaj. Skupiny A a B se odehrají na Vyšehradě za účasti ligových celků Dukly, Českých Budějovic a obhájců vítězství Bohemians Praha 1905.

"V Praze jsme vybírali z více hřišť, ale kluby projevily zájem o Vyšehrad i na úkor menšího komfortu," uvedl Kolář.

Skupinu C bude hostit Mladá Boleslav i za účasti místního prvoligového celku, který se se vrací do turnaje poprvé od roku 2007, a Hradce Králové. V olomoucké skupině D si zahrají Brno a Ostrava.

"Náš záměr byl, aby v každé skupině byly dva prvoligové a dva druholigové celky. Povedlo se to, až na skupinu A, kde na poslední chvíli odstoupila Jihlava a museli jsme ji nahradit Kolínem," řekl Kolář.

Oproti minulému ročníku chybí z ligových klubů Slavia a Liberec, z tradičních účastníků musel kvůli soustředění odřeknout účast i Jablonec. Tentokrát však byli organizátoři blízko k tomu, aby poprvé od roku 1999 zlákali i pražskou Spartu.

"Tak blízko jsme ještě nikdy nebyli. Už jsme měli domluvené i termíny, měli jsme od nich i informace, které zápasy odehrají s celým kádrem a které s kombinovaným, ale po měsíci jednání nakonec Sparta účast odřekla," konstatoval Kolář.

Turnaj je pro kluby především přípravou na jarní část sezony, v případě dobrých výsledků na ně čeká i finanční odměna. Za každý bod v základních skupinách získají kluby 5000 korun, ve Final Four pak 22 tisíc. Pokud tedy některý z celků všechny zápasy vyhraje, získá 177 tisíc korun. Celkem majitel turnaje rozdá 624 tisíc.

Turnaj začne 7. ledna, základní skupiny vyvrcholí 21. ledna. O tři dny později odstartuje finálový turnaj. Vybraná utkání odvysílá ČT Sport. 

Složení skupin:

Skupina A (Vyšehrad): Bohemians Praha 1905, Kolín, Táborsko, Most.

Skupina B (Vyšehrad): Dukla Praha, České Budějovice, Viktoria Žižkov, Vlašim.

Skupina C (Mladá Boleslav): Mladá Boleslav, Hradec Králové, Pardubice, Varnsdorf.

Skupina D (Olomouc): Baník Ostrava, Zbrojovka Brno, Sigma Olomouc, Zlín.

Program zimní fotbalové Tipsport ligy 2015:

7. ledna: 13:00 Most - Kolín (Praha-Vyšehrad).

9. ledna: 11:00 Mladá Boleslav - Hradec Králové (M. Boleslav), 13:00 Varnsdorf - Pardubice (M. Boleslav).

10. ledna: 11:00 Dukla Praha - České Budějovice (Praha-Vyšehrad), Brno - Olomouc (Olomouc), 13:00 Ostrava - Zlín (Olomouc), Táborsko - Most (Praha-Vyšehrad).

13. ledna: 13:00 Mladá Boleslav - Varnsdorf (M. Boleslav).

14. ledna: 10:00 Bohemians Praha 1905 - Kolín (Praha-Vyšehrad), 11:00 Zlín - Olomouc (Olomouc), 12:00 Vlašim - Dukla Praha (Praha-Vyšehrad), 14:00 České Budějovice - Viktoria Žižkov (Praha-Vyšehrad).

17. ledna: 11:00 Bohemians Praha 1905 - Táborsko (Praha-Vyšehrad), Hradec Králové - Varnsdorf (M. Boleslav), Brno - Zlín (Olomouc), 13:00 Ostrava - Brno (Olomouc), 13:00 Pardubice - Mladá Boleslav (M. Boleslav), Viktoria Žižkov - Vlašim (Praha-Vyšehrad).

18. ledna: 14:00 České Budějovice - Vlašim (Praha-Vyšehrad).

20. ledna: 11:00 Olomouc - Ostrava (Olomouc), 13:00 Kolín - Táborsko (Praha-Vyšehrad).

21. ledna: 11:00 Most - Bohemians Praha 1905 (Praha-Vyšehrad), Hradec Králové - Pardubice (M. Boleslav), 13:00 Dukla Praha - Viktoria Žižkov (Praha-Vyšehrad).

24. ledna (Brozany nad Ohří): semifinále a zápasy o umístění.

25. ledna (Brozany nad Ohří): finále a zápas o 3. místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.