ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Jednadvacítku čeká další ostrý test proti silnému Německu

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová jednadvacítka nastoupí v přípravě proti dalšímu soupeři, se kterým se v létě na domácím mistrovství Evropy utká v základní skupině. Výběr trenéra Jakuba Dovalila po páteční remíze 2:2 s Dánskem vyzve v Edenu největšího favorita ME Německo. Přímý přenos sledujte od 17:20 na ČT sport a našem webu.

Slavící čeští reprezentanti do 21 let
Slavící čeští reprezentanti do 21 let

"Bude to podobný styl fotbalu, stejně jako Dánové jsou Němci hodně silní na míči. Pro nás to bude potřebná konfrontace," řekl Dovalil. "Ve čtvrtek jsem sledoval jejich zápas s Nizozemci. Ale je pravda, že jen do 38. minuty, kdy vedli 3:0. Pak jsem to raději vypnul, ale podle německých médií podalo mužstvo přesvědčivý výkon," usmál se kouč.

Po pátečním zápase s Dánskem, kdy Češi se štěstím vyrovnali v nastavení, byl Dovalil hodně kritický. "Výsledek byl lepší než předvedená hra," uvedl kouč v narážce na neutěšenou bilanci jeho týmu, který v šesti letošních zápasech zaznamenal jednu výhru, jednu remízu a čtyři prohry.

"Nicméně oba zápasy jsou pro nás bez ohledu na výsledek potřebnou zkouškou," prohlásil český trenér. "Alespoň kluci vidí, že v Evropě se hraje trochu jinak, takže ať už dopadne zápas s Německem jakkoli, rozhodně nám ukáže, jak na tom jsme," uvedl.

V Edenu by měla podle Dovalila nastoupit podobná sestava jako proti Dánsku, šanci by tak tedy měl opět dostat i Václav Kadlec, který se do nominace vrátil po dvaceti měsících a dobrým výkonem by si chtěl říct o návrat do sestavy Frankfurtu. "Chtěl bych hrát, protože to v Německu bude určitě sledovaný a mohlo by mi to trošku pomoct," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.