ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
Ohlasy kvalifikace o Euro

Islandští trenéři: Na hru Čechů jsme nenašli odpověď, vyhráli zaslouženě

Velikost textu:
aktualizováno 17. 11. 2014 15:18

Plzeň - Poznali situaci, ve které ještě nebyli, a nedokázali z ní najít východisko. Fotbalisté Islandu v úvodních třech zápasech kvalifikace o postup na mistrovství Evropy neztratili ani bod a navíc neinkasovali, v nedělní přímé bitvě o první místo ve skupině A se ale museli sklonit před českým týmem, s nímž v Plzni prohráli 1:2. Seveřané připustili, že domácí celek byl zatím jejich nejtěžším soupeřem v kvalifikaci a vyhrál naprosto zaslouženě.

Utkání Česko - Island
Utkání Česko - Island

"Upřímně, Češi byli od první minuty lepším týmem, celou dobu byli o krok před námi. Bylo by fajn, kdybychom je obrali o nějaký bod a v závěru jsme k tomu měli šanci, ale celkově si český tým zasloužil vyhrát," řekl jeden z islandských trenérů Heimir Hallgrímsson.

Seveřané po předchozích třech zápasech sklízeli velkou chválu a uznání, v Plzni ale proti aktivně hrajícím Čechům neuspěli. Sice vstřelili rychlý vedoucí gól, ale v dalším průběhu byli horší a domácí celek skóre otočil. "Zápas proti Česku byl asi nejtěžším, co jsme zatím v téhle skupině hráli. Nenašli jsme odpověď na jejich hru," ocenil tým Pavla Vrby záložník Aron Gunnarsson.

"Možná jsme skórovali až moc brzo. Příliš jsme se pak zatáhli a nechali je hrát. Pokud necháte takový tým jako Česko hrát, doplatíte na to," dodal kapitán poraženého týmu.

Islanďané proti českému celku inkasovali vůbec první dvě branky v kvalifikaci. V předchozích zápasech udrželi čisté konto, když porazili Turecko a Lotyšsko 3:0 a Nizozemsko 2:0.

"Český celek je momentálně v nejlepší pozici. I proto, že vyhrál oba zápasy na hřištích soupeřů. Prohrát s Čechy není ostuda. Získali dobrou pověst a my jsme zjistili proč," řekl Hallgrímsson. "V české hře panuje souhra a spolupráce. Jeden bojuje za druhého. Znovu musím ocenit trenéra Vrbu za to, co se svým týmem za krátkou dobu dokázal," dodal islandský trenér.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.