ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Svěrkoš bude vysvětlovat incident z Teplic před disciplinárkou

Velikost textu:
aktualizováno 18. 9. 2008 19:25

Praha - Ostravský útočník Václav Svěrkoš bude vysvětlovat incident z konce prvoligového utkání Baníku v Teplicích před disciplinární komisí, která se dnes rozhodla zahájit s českým reprezentantem řízení. Svěrkoš byl předvolán na příští zasedání, které se uskuteční 25. září.

Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš

Disciplinárka otevřela případ na základě zápisu rozhodčího, zprávy delegáta a oficiálního DVD záznamu z nedělního utkání. Těsně po jeho skončení došlo k incidentu mezi Svěrkošem a domácím Antonínem Rosou. Ostravský fotbalista domácího obránce napadl uprostřed hřiště při podávání rukou.

Besta si jeden zápas nezahraje

Svazový orgán si Svěrkoše předvolal na příští čtvrtek, aby se k situaci vyjádřil, disciplinární komise pozvala i druhého aktéra Rosu a také ostravského Daniela Tchuře a teplického Martina Kleina coby bezprostřední svědky konfliktu. K dispozici už by v té době měli funkcionáři mít i odborné vyjádření komise rozhodčích a delegátů, které si rovněž vyžádali.

V závěru vyhroceného utkání byli po druhých žlutých kartách vyloučeni
teplický Pavel Verbíř a ostravský Aleš Neuwirth, kteří dnes dostali od disciplinárky podmíněný trest na jedno utkání. Stejně dopadl Ladislav Onofrej z olomoucké Sigmy, který dostal červenou kartu v utkání na Kladně. Naproti tomu zbývající vyloučený hráč z šestého ligového kola Pavel Besta z Viktorie Žižkov má na jeden zápas zastavenou činnost "natvrdo". Ve druhé lize dostal za vyloučení dvouzápasový distanc Jakub Chleboun z Hradce Králové.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.