ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Rosický opět přerušil trénink, jeho návrat se oddálil

Velikost textu:

Londýn - Návrat kapitána české reprezentace a záložníka londýnského Arsenalu na fotbalové trávníky se zřejmě opět odkládá. Kvůli přetrvávajícím bolestem musel přerušit tréninkové dávky a nastoupit na opětovnou léčbu. Rekonvalescence jeho podkolenní šlachy se podle doktorů vyvíjí podle plánu, kvůli přetrvávající bolesti je však Rosického návrat v září definitivně vyloučen. Zároveň je velmi diskutabilní, zda záložník zasáhne do říjnových zápasů kvalifikace MS s Polskem a Slovinskem.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
Otevřít galerii
 • Tomáš Rosický autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/113/11209.jpg?1204658876
 • Hráči londýnského Arsenalu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V květnu se Rosický podrobil zatím nejsložitější operaci a dosud se léčil ze zánětu podkolenní šlachy. Rosickému již nedělá problémy běh, bolest však cítí při pohybu do stran. "To trochu můj trénink zastavilo, a tak mám na pár dnů vysadit. Zcela ale nezahálím, mohu posilovat a dělat některé další věci, i když samozřejmě nejraději bych už trénoval s mužstvem," uvedl za pár dní osmadvacetiletý fotbalista. Lékaři vyslovují naději, že pokud bolest brzy odezní, může se Rosický vrátit do plného tréninkového procesu za tři týdny.

Problémy s podkolenní šlachou si přivodil po ostrém zákroku protihráče v polovině ledna. Za pár dnů nastoupil ještě na pár minut proti Newcastlu, ale potíže se vrátily. Několikaměsíční léčba nezabrala, a tak se podrobil operaci bolestivého místa, která prý není příliš obvyklá. I proto byly odhady Rosického návratu značně neurčité.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.