ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Chovanec bude předsedou trenérské rady ČMFS

Velikost textu:

Praha - Výkonný výbor fotbalového svazu na svém dnešním jednání schválil vytvoření trenérské rady ČMFS. Jejím předsedou bude generální sportovní manažer pražské Sparty Jozef Chovanec, který před pár měsíci neúspěšně kandidoval na uvolněný post trenéra českého národního týmu.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec
Otevřít galerii
 • Jozef Chovanec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/214/21358.jpg?1210523056
 • Logo ČMFS zdroj: fotbal.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenérská rada úspěšně fungovala v minulosti, ale přibližně na přelomu tisíciletí postupně zanikala a nahradila ji technická komise. "Nyní se vracíme k tomu, co v minulosti existovalo. Rada vznikla z iniciativy výkonného výboru, protože v něm chybí kvalifikované trenérské zastoupení. Jedním z řešení je právě vznik trenérské rady jako konzultačního a oponentního orgánu pro výkonný výbor na jedné straně a na druhé poradenského a oponentního orgánu pro reprezentačního trenéra," vysvětlil jeden ze členů nové rady Ladislav Valášek.
 

Členové rady:

Petr Rada,
Karel Večeřa,
Karel Jarůšek, Vítězslav Lavička,
Jaroslav Hřebík, Ladislav Škorpil,
Ladislav Valášek,
František Komňacký,
Karel Jarolím,
Dušan Uhrin st.,
Jiří Zalabák,
Jiří Nevrlý

Předsedou se měl původně stát bývalý reprezentační kouč Karel Brückner, který však před pár týdny přijal nabídku trénovat rakouskou reprezentaci. "Zatímco v zahraniční bývá zvykem, že trenérskou radu většinou tvoří skupinka reprezentačních trenérů, u nás je to propojení spíš na ligu, aby to bylo vyvážené," pokračoval Valášek. 

Trenérská rada bude s výkonným výborem a reprezentačním koučem Radou konzultovat nejrůznější novinky a trendy. "Bude to jakýsi kolektivní orgán pomoci, určité grémium lidí, kteří mají zkušenosti a chtějí pomoci výkonnému výboru a Petru Radovi jako oponentura, například odbornými analýzami," přiblížil Valášek. 

Technická komise bude dál fungovat. "Ta má prvky trenérské rady, ale má širší zaměření. Vznik technické komise byl jeden krok, trenérská rada má posloužit jako další mezikrok, takový inovátorský prvek, na který by pak mohl navázat nový výkonný výbor," dodal Valášek.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.