ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

O osudu trenéra jednadvacítky Kotrby se rozhodne v říjnu

Velikost textu:

Praha - Jiří Kotrba zatím zůstává trenérem fotbalové reprezentace do 21 let. Padesátiletý kouč, který s českými mladíky nepostoupil z kvalifikace do baráže o postup na evropský šampionát, dostal za úkol vypracovat podrobnou analýzu neúspěchu a v říjnu ji má předložit výkonnému výboru svazu.

Jiří Kotrba
Jiří Kotrba

Kotrba převzal mužstvo před posledními dvěma zápasy kvalifikace po Vítězslavu Lavičkovi, který zamířil do pražské Sparty. Mladí reprezentanti v té době figurovali v čele své skupiny, ale po porážkách v Turecku a s Ukrajinou na začátku září klesli až na třetí příčku. Do baráže o závěrečný turnaj se nedostali vůbec poprvé od roku 2000. 

Výkonný výbor následně pověřil generálního sekretáře ČMFS Rudolfa Řepku, který je za chod reprezentací odpovědný, aby se s Kotrbou sešel. "Ruda Řepka to udělal dnes před jednáním výkonného výboru. Kotrba má za úkol zpracovat podrobnou zprávu o své činnosti a o činnosti jednadvacítky," řekl novinářům předseda svazu Pavel Mokrý. 

Svazová exekutiva se bude analýzou zabývat na svém říjnovém zasedání. "Výkonný výbor dnes nerozhodl, že někdo začíná, nebo končí. Myslíme, že je dostatek času. Jednadvacítka nehraje baráž o ME ani jiné zápasy, takže ten čas tam je," dodal Mokrý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.