ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

První liga má po 24 letech nového šéfa, Lubase nahradí Bárta

Velikost textu:

Praha - Z čela oddělení profesionálních soutěží FAČR na konci roku odejde Ivo Lubas a nahradí ho generální sekretář jabloneckého klubu Tomáš Bárta. Změnu odsouhlasilo ligové shromáždění, ale ještě ji musí formálně posvětit výkonný výbor.

Ivo Lubas
Ivo Lubas

"Vždycky jsem říkal, že nehodlám ve funkci sedět dvacet let a bránit progresu. Každý takový signál může být jen pozitivní," řekl Lubas, který však bude ještě nějakou dobu působit jako Bártův poradce. "Není to jednoduchá práce, takže ho nemůžeme hodit do studené vody, aby se utopil," přidal.

Podle místopředsedy FAČR Dušana Svobody prošel čtyřicetiletý Bárta náročným schvalovacím procesem, protože zástupci klubů si mysleli, že jde o člověka dosazeného šéfem asociace a majitelem Jablonce Miroslavem Peltou. "Proto jsem rád, že nakonec ligové shromáždění můj návrh podpořilo. Chtěl jsem, aby to byl někdo se zkušenostmi z klubu a jazykovými znalostmi," uvedl.

"Když bude mít Tomáš poloviční životnost jako Ivo Lubas, tak to bude fantastické," přidal Svoboda na adresu bývalého brankáře, který má na kontě i devět prvoligových zápasů za Liberec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.