ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Zpráva o vyšetřování korupce zůstane utajená, rozhodla FIFA

Velikost textu:
aktualizováno 17. 10. 2014 14:42

Curych - Mezinárodní fotbalová federace nezveřejní závěrečnou zprávu z vyšetřování údajné korupce při volbách pořadatelů mistrovství světa 2018 a 2022. Podle zástupců FIFA to není možné z právního hlediska. Zhruba v polovině listopadu však šéf etické komise FIFA Hans-Joachim Eckert zveřejní vlastní závěry z vyšetřovacího spisu.

Veřejné publikování výsledků svého šetření požadoval šéf vyšetřovací komise Michael Garcia. "Myslím, že je nyní nezbytné, aby výkonný výbor FIFA schválil přiměřené zveřejnění zprávy," uvedl Garcia před časem.

Garcia v září zdůraznil, že pro odtajnění vyšetřovacího spisu jsou i někteří členové výkonného výboru včetně místopředsedů Jima Boyce ze Severního Irska, Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovů, jordánského prince Husajna či Australanky Moyi Doiddové.

Předseda etické komise Hans-Joachim Eckert, který od počátku zprávu označoval za tajnou, však dnes prohlásil, že její zveřejnění by "dostalo etickou komisi a celou FIFA do velice složité právní situace".

Přislíbil ale, že pro prostudování celého spisu zveřejní jeho výtah. "Ten bude obsahovat přehled vyšetřovací zprávy, shrnutí hlavních zjištění, závěrů a doporučení, stejně jako jejich stručné vyhodnocení," uvedl Eckert.

Eckert zdůraznil, že FIFA je vázána vlastním etickým kodexem k ochraně důvěrných informací. "Navíc musíme respektovat i práva na ochranu osobnosti těch, kteří jsou ve zprávě zmíněni, což by se vší pravděpodobností v případě zveřejnění nebylo možné," dodal Eckert.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.