ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Vedení fotbalového svazu prý zvažuje rezignaci

Velikost textu:

Praha - Nejvyšší představitelé Českomoravského fotbalového svazu prý zvažují, že složí své funkce. Televizi Nova to dnes oznámil předseda svazu Pavel Mokrý. Po odstoupení šéfů volali zástupci z nejrůznějších fotbalových kruhů již několik let, nyní to samé žádají již desítky okresních fotbalových svazů.

Logo ČMFS
Logo ČMFS

"S oficiálními žádostmi se na mě obrátili pánové Čičmanec a Vacenovský, kteří šéfují okresním fotbalovým svazům v Jablonci a v Uherském Hradišti. Já bych byl pro to, abychom odstoupili a valnou hromadu udělali v červnu příštího roku," řekl nečekaně sám Mokrý.

Podle něj šéfové okresních fotbalových svazů nepředložili žádná jména možných kandidátů, vyjádřili však podporu Ivanu Haškovi, který je fotbalovou veřejností všeobecně vnímán jako kladná postava. Pro předčasnou valnou hromadu se podle Vacenovského vyjádřilo 42 ze 76 regionálních svazů. "Na příští rok je stejně naplánovaná volební valná hromada. Je otázkou, zda ji uděláme po skončení mandátu současného výkonného výboru, nebo dříve," dodal Mokrý, jenž v roli předsedy ČMFS působí od roku 2005.

Výkonný výbor ČMFS by se měl situací zabývat ve středu, na 14:30 je pak svolána tisková konference.

Pavel Mokrý
Pavel Mokrý
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.