ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kouč Interu Mourinho si utahoval ze soupeřova funkcionáře

Velikost textu:

Řím - Jen dvě kola fotbalové Serie A stačila Josému Mourinhovi k tomu, aby si v Itálii nadělal nepřátele. Mezi trenérem Interu Milán a sportovním ředitelem Catanie Peitrem Lo Monakem se totiž po vzájemném sobotním utkání, které úřadující šampioni vyhráli navzdory oslabení 2:1, rozhořela ostrá slovní přestřelka.

José Mourinho
José Mourinho

Mourinho naštval funkcionáře Catanie, když se sebevědomím jemu vlastním prohlásil, že Inter měl i po vyloučení Sulleye Muntariho vyhrát 5:1. Lo Monaco poté portugalskému kouči vzkázal, že by měl kvůli nedostatku respektu dostat pár pohlavků. Bývalý kouč Chelsea si však nenechal nic líbit a hned vrátil úder, když si v médiích utahoval z Monakova jména, které v italštině znamená mnich či Mnichov.

"Kdo je Lo Monaco?" prohlásil Mourinho. "Znám tibetského mnicha, knížectví Monako, Bayern Mnichov, Velkou cenu Monaka, ale to je tak všechno," dodal trenér, který na sebe podobným stylem upozornil už v Anglii, kde o sobě po příchodu do Chelsea prohlásil, že je "Special One" (Výjimečný). 

"Jestli chce Lo Monako získat slávu tím, že o mně bude mluvit, tak by mi měl zaplatit," přidal pětačtyřicetiletý Portugalec. "Všichni sponzoři, které propaguji, mi za to dávají peníze a za to, abych dělal jméno Lo Monakovi placený nejsem. Myslím, že jestli někdo touží být na první stránce novin, tak by měl vědět, jak na to," dodal kouč, který ve dvou zápasech Serie A na lavičce Interu získal čtyři body.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.