ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Svěrkošovo chování bude mít dohru na disciplinárce

Velikost textu:
aktualizováno 15. 9. 2008 19:35

Praha - Strkanice po nedělním prvoligovém utkání Teplice - Ostrava, kterou odstartoval podle tvrzení Severočechů hostující Václav Svěrkoš napadením Antonína Rosy, zřejmě bude mít dohru u zeleného stolu. Po detailním prostudování zápisu o utkání se hodlá případem zabývat disciplinární komise svazu stejně jako komise rozhodčích.

Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš

K incidentu došlo těsně po skončení zápasu, v němž Teplice vyhrály 1:0. I kvůli řadě nepřesných výroků rozhodčích přinesl závěr řadu vypjatých okamžiků, dvě červené karty a také strkanici po posledním hvizdu. 

Podle teplických zdrojů, a první zveřejněné videozáznamy to víceméně potvrzují, Svěrkoš při podávání rukou uprostřed hřiště napadl Rosu, který se pak skácel na zem. "Chytil Rosu pod krkem a vzápětí s ním švihnul na zem," popsal svou verzi už v neděli po utkání mluvčí klubu Petr Heidenreich.

O dalším postupu se rozhodne ve čtvrtek

Předseda komise rozhodčích Luděk Macela s kolegou Alexandrem Károlyim dopoledne váhali s vyjádřením, neboť čekali na zápis o utkání a ani video ještě neshlédli. Odpoledne už Károlyi měl první podklady k dispozici. "O incidentu se zmiňují v námitce pouze domácí, konkrétně asistent kapitána Doležal, protože Verbíř byl vyloučen. Podle zprávy delegáta ale ani Doležal nic neviděl, tudíž prý nelze námitku akceptovat," zprostředkoval první nabyté informace Károlyi. Se svými kolegy ale záležitost prošetří. "Ve čtvrtek na obvyklém zasedání rozhodneme o dalším postupu," řekl šéf disciplinárky. 

Ani komise rozhodčích nenechá událost bez povšimnutí a případem se bude zabývat. I když její šéf Luděk Macela nechtěl předjímat, jaký ke kauze zaujme postoj. "Záležet bude ještě na videozáznamu, který dostaneme v úterý," uvedl Macela. Jemu se však prý příliš nepozdává to, že rozhodčí ani delegát o strkanici nic nenapsali do zápisu o utkání.

Svěrkoš má s disciplinárkou zkušenost

Pokud se Svěrkoš bude ze svého činu nakonec zpovídat, nebude to jeho premiérová návštěva u fotbalového soudu. Před pěti lety na žádost komise rozhodčích disciplinárka řešila jeho přifilmovaný pád v duelu se Spartou, po kterém byla nařízena penalta. Tehdy ale fotbalista vyvázl beztrestně, neboť podle komise měli jeho prohřešek odhalit rozhodčí přímo na hřišti.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.