ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

FIFA by měla odtajnit spis o korupci, říká šéf vyšetřovací komise

Velikost textu:
aktualizováno 24. 9. 2014 18:52

Londýn Michael Garcia, šéf vyšetřovací komise, která prověřovala podezření z korupce při volbách pořadatelů fotbalového mistrovství světa 2018 a 2022, vyzval FIFA, aby jeho zprávu zveřejnila. Podle amerického právníka by měli zástupci FIFA, kteří považují spis za přísně tajný, svůj postoj znovu uvážit.

Michael Garcia
Michael Garcia

"Myslím, že je nyní nezbytné, aby výkonný výbor FIFA schválil přiměřené zveřejnění zprávy," uvedl Garcia v oficiálním prohlášení, které jeho chicagská kancelář vydala dva dny před začátkem zasedání výkonného výboru FIFA v Curychu.

Garcia zdůraznil, že pro odtajnění vyšetřovacího spisu jsou i někteří členové výkonného výboru včetně místopředsedů Jima Boyce ze Severního Irska, Jeffreyho Webba z Kajmanských ostrovů, jordánského prince Husajna či Australanky Moyi Doiddové.

Šéf etické komise FIFA Hans-Joachim Eckert převzal spis v polovině září a s jeho prostudováním by měl být hotov začátkem listopadu. Verdikt, zda zvolení Ruska a Kataru pořadateli MS 2018 a 2022 opravdu ovlivnily úplatky, podle něho padne až na jaře příštího roku. FIFA už dříve upozornila, že o případném opakování voleb může rozhodnout jen výkonný výbor a ne předseda etické komise.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.