ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Roma Děčín si místo s Bynovcem zahrála s diplomaty

Velikost textu:

Děčín – S romským fotbalovým týmem z Děčína odmítl hrát další soupeř. Je to už třetí z pěti zápasů, který skončí kontumací. Místo toho si hráči Romy Děčín zahráli se zástupci zahraničních velvyslanectví. Situaci chce příští týden přijet řešit i vedení fotbalové asociace.

Roma Děčín hrála se zástupci velvyslanectví
Roma Děčín hrála se zástupci velvyslanectví

Fotbalisté děčínského klubu ze třetí třídy zažili zřejmě největší zápas v životě. Zahráli si proti narychlo poskládanému týmu ze zahraničních ambasád. Ten nastoupil v tričkách odsuzujících rasismus a nakonec domácí tým po penaltách porazil.

"Možná je to rasismus, můžete to nazvat také diskriminací menšiny. Chceme tomu udělat přítrž," řekl zaměstnanec dánské ambasády Martin Mardorf. "Jistá si tím vůbec nejsem, může za tím být zjevně víc faktorů. Ale ve Švédsku se snažíme o to, aby se potkávali lidé z různých vrstev, a to funguje," uvedla švédská velvyslankyně Annika Jaganderová.

Pět hrát chce, pět nechce

Fotbalisté Romy Děčín měli dnes odpoledne hrát v Bynovci, jenže místo toho zůstávají kabiny zavřené a místní už dokonce počítají s kontumací. "Bynovec poslal na svaz svoje stanovisko, že z důvodu obav o zdraví svých hráčů nenastoupí k domácímu utkání. V soutěži je jedenáct týmů, z toho pět avizuje, že hrát nebude, a pět, že hrát bude," osvětlil předseda Okresního fotbalového svazu Děčín Libor Šimeček.

Týmy, které odmítají hrát, odkazují na tři roky starou hromadnou rvačku, která se strhla při zápase dřívějšího romského klubu. Ze současného kádru ji pamatuje jediný hráč. Ten sice soupeřům nabídl, že klidně hrát nebude, ale ani to nestačilo.

Pod dohledem FAČR

"Už nás nebaví přemlouvat některé hráče a některé týmy. Pojďte si s námi zahrát," apeluje trenér FC Junior Roma Děčín Pavel Horváth. Ve čtvrtek mají situaci přijet řešit zástupci fotbalového svazu. Kdy si ale fotbalisti děčínského junioru znovu zahrají zápas, to zatím zdaleka jasné není.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.