ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Fotbal

Kluby chtějí od UEFA peníze z pokut za porušení finanční fair play

Velikost textu:

Ženeva - Asociace evropských fotbalových klubů ECA vyzvala fotbalovou unii UEFA, aby přerozdělila zhruba 24 milionů eur (664 milionů korun), které inkasovala nepodmíněně na pokutách za porušení finanční fair play, zpět do klubů. Podle návrhu ECA by peníze měly získat týmy, které v minulé sezoně hrály Ligu mistrů a Evropskou ligu. UEFA bude o této možnosti teprve jednat. 

Pohár pro vítěze Ligy mistrů
Pohár pro vítěze Ligy mistrů

Většinu z částky, kterou musela devítka klubů potrestaných za přílišné utrácení za přestupy a platy hráčů uhradit, zaplatily Paris St. Germain, Manchester City a Zenit Petrohrad. Zhruba jednu třetinu musely kluby zaplatit nepodmíněně, další dvě třetiny mohou získat zpátky, pokud budou v příštích dvou letech dodržovat finanční pravidla.

Podle návrhu předsedy ECA Karla-Heinze Rummeniggeho by 80 procent z této sumy měly dostat kluby, které hrály v minulé sezoně v základní části evropských soutěží. Každý ze 70 klubů by tak inkasoval zhruba 265 000 eur (7,3 milionu korun). Zbývajících 20 procent z celkové částky (asi 4,4 milionu eur) by se přerozdělilo mezi kluby, které vypadly v předkolech. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.