ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Video ve fotbale? Blatter chce příští rok začít testovat

Velikost textu:

Manchester- Na mistrovství světa v Brazílii se po testech objevila branková technologie a sprej. Šéf FIFA Sepp Blatter nyní chce vyzkoušet další novinku, využívání videozáznamů při zápasech. Poprvé by se tato inovace měla objevit v příštím roce.

Prezident FIFA Sepp Blatter
Prezident FIFA Sepp Blatter

Prostřednictvím předtočeného videa, které zhlédli účastníci konference SoccerEx v Manchesteru, šéf světového fotbalu vzkázal, že chce novou pomůcku pro rozhodčí vyzkoušet v domácí lize a na mistrovství světa dvacítek na Novém Zélandu.

Podle Blattera by trenéři jednotlivých týmů měli právo jednou nebo dvakrát za poločas vznést protest proti rozhodnutí rozhodčího a nechat spornou situaci znovu posoudit na základě videozáznamu. Podobný systém funguje v tenisu, kde si hráči mohou nechat prověřit určitý počet sporných míčků za set.

Blatter v posledních letech podporuje pronikání technologií do fotbalu. Na letošním mistrovství světa si odbyl premiéru systém na hlídání brankové čáry, který ve sporných situacích pomáhá určit, zda padl gól. Kamerová technika se testovala při loňském Poháru FIFA a na mistrovství světa klubů.

Šéf světového fotbalu zároveň znovu potvrdil, že hodlá i přes slib, že v roce 2015 skončí, v čele FIFA pokračovat. "Moje mise zde ještě není u konce. Na posledním kongresu v Sao Paulu se mi dostalo velké podpory z většiny asociací, které mě prosily, abych neodcházel," prozradil Blatter, kterého v současnosti nepodporuje pouze Evropa.

Zdroj: BBC, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.