ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Platini vyhrožuje Ribérymu: Pokud odmítneš nominaci, dostaneš trest

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2014 16:38

Nyon (Švýcarsko) – Že se Franck Ribéry v jednatřiceti letech rozhodl ukončit reprezentační kariéru, s tím se jen těžko smiřuje šéf evropského fotbalu Michel Platini. Devětapadesátiletý funkcionář křídelníka Bayernu za jeho rozhodnutí tvrdě zkritizoval, a dokonce prohlásil, že pokud dostane jeho krajan nominační pozvánku, musí přijet, jinak mu hrozí disciplinární trest.

Franck Ribéry (druhý zleva) společně s Michelem Platinim
Franck Ribéry (druhý zleva) společně s Michelem Platinim

"Pokud ho trenér Didier Deschamps povolá, musí do národního týmu přijet. Takové jsou regule FIFA. Když se nedostaví, dostane v Bayernu Mnichov distanc na tři zápasy," řekl Platini listu Bild am Sonntag. 

"Není to na hráči, jestli bude v reprezentaci. To záleží na trenérovi. Franck Ribéry se nemůže jen tak rozhodnout, jestli bude za Francii hrát, nebo ne," uvedl bývalý francouzský reprezentant i trenér, který s národním týmem jako hráč vybojoval evropský titul a bronz na mistrovství světa. 

Ribéryho kroku Platini nerozumí. "Je to Francouz a mistrovství Evropy 2016 se koná ve Francii, ne v Polsku. Tak přece musí chtít hrát," prohlásil na adresu svého krajana, který dal reprezentaci sbohem po 81 zápasech s tím, že se chce více věnovat rodině a soustředit se na angažmá v Bayernu. 

Národní týmy většinou rozhodnutí hráčů o konci reprezentační kariéry respektují. Výjimka nastala v roce 2006, kdy tehdejší kouč Francie Raymond Domenech nominoval Clauda Makeleleho, jenž však v té době již oznámil, že za reprezentaci dál hrát nebude.

Toto rozhodnutí tehdy vyvolalo vlnu negativních emocí. José Mourinho, kouč Chelsea, za kterou francouzský záložník hrál, dokonce označil krok Domenecha za otrokářský čin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.