ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V baráži o fotbalové ME do 21 let narazí Francie na Německo

Velikost textu:

Malmö - Dnešní los ve švédském městě Malmö rozhodl o rozložení týmů v baráži o postup na fotbalové mistrovství Evropy hráčů do 21 let. V jedné ze sedmi dvojic se střetne Francie s Německem. Znamená to, že po vítězích dvou předchozích ročníků z Nizozemska, kteří vypadli už v základní skupině, na závěrečný turnaj nepostoupí další fotbalová velmoc.

ME do 21 let
ME do 21 let

Mladí čeští fotbalisté poprvé po osmi letech dnes sledovali losování jen v roli nezúčastněných diváků. Jejich šanci zmařila úterní prohra s Ukrajinou.

Los sestavil sedm dvojic, které budou hrát o postup. Největší pozornost přilákají zápasy Francie s Německem a také ostrovní derby mezi Anglií a Walesem. Jednu dvojici však tvoří také Rakousko a Finsko, jejichž týmy na mistrovství jednadvacítek ještě nikdy nehrály.

První zápasy jsou na pořadu 11. a 12. října, odvety o tři dny později. Závěrečný turnaj se bude hrát od 15. do 29. června příštího roku. Švédsko má jako hostitelská země účast zajištěnou.

Barážové dvojice:

Německo - Francie, Dánsko - Srbsko, Turecko - Bělorusko, Rakousko - Finsko, Wales - Anglie, Itálie - Izrael, Švýcarsko - Španělsko.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.