ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
Fotbal

Morávek má utržený vaz v koleni, čeká ho další dlouhá pauza

Velikost textu:

Augsburg (Německo) – Kariéru Jana Morávka zase na nějaký čas přibrzdí zdravotní obtíže. Čtyřiadvacetiletý záložník bundesligového Augsburgu si těsně před začátkem sezony přivodil zranění a vyšetření ukázalo, že Morávka čeká další několikaměsíční pauza. Vyšetření po sobotním přípravném zápase s Crystal Palace odhalilo utržený přední zkřížený vaz, Morávek už je po operaci.

Jan Morávek
Jan Morávek

Augsburg oznámil, že operace pravého kolena proběhla úspěšně. Délku rekonvalescence nedokázali lékaři upřesnit. "Je to smutné pro něj samotného, pro tým i celý klub. Přejeme mu, aby i toto zranění překonal a co nejdříve byl znovu fit. Od nás dostane tolik času, kolik bude potřebovat," uvedl obchodní ředitel německého klubu Stefan Reuter.

Pro Morávka skončila sobotní generálka s Crystal Palace krátce před poločasovou pauzou. V posledních sezonách měl přitom potíže převážně svalové povahy. V uplynulém ročníku kvůli zdravotním problémům odehrál pouze 16 ligových zápasů. Augsburg bez Morávka zahájí sezonu o víkendu pohárovým duelem proti Magdeburgu, týden nato začne Bundesliga. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.