ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Jablonecký Beneš je po operaci achillovky, na podzim si už nezahraje

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou Jabloneckým fotbalistům bude několik měsíců chybět stoper Vít Beneš, který podstoupil operaci poraněné Achillovy šlachy z nedělního zápasu s Plzní. Otázkou je, kdo může naskočit na jeho místo. Trenér Jaroslav Šilhavý má k dispozici na stopera Marka Kyselu a Luďka Pernicu, na tomto postu mohou hrát i defenzívní záložníci Rossi a Tomáš Hübschman.

Vít Beneš
Vít Beneš

Pětadvacetiletý Beneš se zranil ve 49. minutě utkání, když si zpracovával míč a ve snaze vyrazit dopředu se skácel k zemi. Achillovka, se kterou měl dlouhodobě problémy, nevydržela a musel ihned do nemocnice.

"Hned na místě bylo zřejmé, že jde o zranění vážného charakteru," řekl klubový lékař Libor Hanuš. "Vyšetření v plzeňské nemocnici hned po zápase nám dávalo ještě naději, že by šlo pouze o svalové zranění, nicméně v pondělí se ukázalo, že je skutečně zasažena Achillova šlacha pravé nohy. Bohužel na nešťastném místě, a proto jsme ho předali do rukou zkušeným sportovním ortopedům," dodal.

Na odhady je brzy

Chirurgický zákrok provedl Petr Novák v Centru léčby pohybového aparátu v Praze. "Cítím se dobře, akorát od pasu dolů necítím nic. Ale jinak je to dobré," řekl Beneš krátce po operaci.

Jeho rekonvalescence může trvat několik měsíců. "Pokud se bude situace dobře vyvíjet, můžeme s Benešem počítat pro začátek zimní přípravy, nicméně nyní je na takové odhady ještě brzy," uvedl nový generální ředitel klubu Petr Doležal s tím, že náhradu za Beneše Jablonec nehledá.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.