ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Teplický šéf Hrdlička zemřel. Severočeši odložili duel s Budějovicemi

Velikost textu:
aktualizováno 2. 8. 2014 19:38

Teplice – Fotbalové Teplice se zahalily do černé barvy. Jejich ředitel František Hrdlička, který byl od středy v nemocnici po mozkové mrtvici, zemřel. Severočeský klub kvůli tomu odložil prvoligový zápas s Českými Budějovicemi, jenž by se měl dohrávat nejspíš v příštím týdnu.

František Hrdlička
František Hrdlička

"Utichnutí tohoto vždy žlutomodrého srdce je obrovskou tragédií, která klub zasáhla a na kterou nikdo nebyl připraven," uvedl teplický klub v prohlášení na svých internetových stránkách.

"Tato smutná událost se mě osobně velice dotkla, protože mě s Františkem Hrdličkou spojovaly dlouholeté nejen profesní, ale i přátelské vztahy," uvedl předseda asociace Miroslav Pelta. "Za celou asociaci chci vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině a blízkým, soucítíme i s teplickým klubem. Je mi to moc líto," dodal.

přehrát video
Teplický šéf Hrdlička zemřel. Severočeši odložili duel s Budějovicemi

O náhradním termínu zápasu s Českými Budějovicemi, který byl pro Teplice prvním domácím utkáním nové sezony, zatím nebylo rozhodnuto. "Je to pro nás všechny velice smutná zpráva a nemá smysl hrát dnes v Teplicích fotbal," prohlásil ředitel profesionálních soutěží Ivo Lubas.

Místo utkání se několik desítek fanoušků sešlo na stadionu, aby vytvořili pietní místo a společně uctili Hrdličkovu památku zapálením svíček.

Velmi těžce nese úmrtí teplického funkcionáře i bývalý kouč Severočechů a národního týmu Petr Rada, který dnes nastoupí s Jihlavou na hřišti Sparty. "Je to pro mě velká rána, šok. Dneska budeme hrát na Spartě a já vůbec nevím, jak to zvládnu," řekl Rada serveru Aktuálně.cz. "Zemřel mi velmi blízký člověk a bude pro mě moc těžké se koncentrovat na fotbal. Pořád se nedokážu vzpamatovat," dodal.

Lítost a soustrast rodině projevili funkcionáři téměř všech profesionálních klubů, kteří s Hrdličkou spolupracovali. Zpráva zasáhla i bývalého teplického kanonýra Edina Džeka z Bosny, který momentálně hájí barvy Manchesteru City. "Dostal sem velice smutnu zpravu, že zemřel pan František Hrdlička, děkuji Vam za vše! Nikdy nezapomeneme!" napsal na svém twitteru.

Sedmapadesátiletý Hrdlička v Teplicích působil od roku 1993. Pod jeho vedením Teplice postoupily do nejvyšší soutěže a zahrály si i evropské poháry. Vedle toho byl také členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

"Začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. S hlubokou úctou vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a jeho nejbližším. Nikdy nezapomeneme," uvedl klub.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.