ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Sprej míří i do Česka. Rozhodčí ho budou používat v první i druhé lize

Velikost textu:

Praha – Sprej na dodržování vzdálenosti zdi od míče se po mistrovství světa bude používat i v českých soutěžích. Od září ho budou mít za pasem rozhodčí v první i druhé lize. Na semináři to potvrdila předsedkyně komise rozhodčích FAČR Dagmar Damková s tím, že se čeká jen na to, až dorazí objednané spreje z Argentiny.

Rozhodčí značí pěnovým sprejem čáru pro obrannou zeď
Rozhodčí značí pěnovým sprejem čáru pro obrannou zeď

Damková o zavedení sprejů prý jedná již šest let, nyní však konečně dostala svolení díky tomu, že se novinka úspěšně používala na mistrovství světa v Brazílii a bude zavedena i v soutěžích UEFA.

"To byl pro mě signál, že se to povede. Začala jsem hledat dodavatele, nakonec jsem se dohodla s kolegyní z Maďarska a objednáváme to dohromady. Nyní se jen čeká, až to dorazí z Argentiny. Rozhodčí by je měli mít k dispozici na konci srpna či na začátku září," řekla Damková.

Kromě českých nejvyšších soutěží se od nového ročníku bude sprej používat také v anglické Premier League, ve Španělsku, Francii, Itálii a také v Lize mistrů. O možnosti jeho využítí se bude diskutovat také v Německu.

přehrát video
Sprej míří i do Česka. Rozhodčí ho budou používat v první i druhé lize
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.