ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Rozhodčí Zejda a funkcionář Hruboň u Nejvyššího soudu neuspěli

Velikost textu:

Brno - Nejvyšší soud v Brně minulý týden odmítl dovolání bývalého fotbalového rozhodčího Václava Zejdy a někdejšího funkcionáře FC Vítkovice Radomíra Hruboně, kteří byli odsouzeni v korupční kauze tohoto druholigového klubu.

Peníze
Peníze

Zejda se bránil proti podmínečnému sedmiměsíčnímu trestu vězení s dvouletou zkušební dobou a pokutě 130 000 korun. O měsíc kratší trest se stejnou zkušební dobou a pokutu 150 000 dostal loni v květnu u Krajského soudu v Ostravě Hruboň. 

"Dovolání obou mužů bylo odmítnuto jako neopodstatněné. Další podrobnosti ale zatím sdělit nemohu, protože rozhodnutí nebylo odesláno účastníkům řízení," řekl deníku Právo mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig. 

Hruboň byl potrestán za to, že nabízel rozhodčím úplatky za ovlivňování zápasů. Zejdovi slíbil 50 000 korun, pokud Vítkovice vyhrají nad Drnovicemi. Zejda dostal trest také za to, že v roce 2004 přijal za ovlivnění prvoligového zápasu Opavy se Sigmou Olomouc 200 000 korun a navíc jako úplatek využil i nabídky sexu s prostitutkou. 

V případu byli potrestáni šestiměsíčními podmínkami a pokutami také další sudí Jaroslav Gruber a manažer SFC Opava Gustav Santarius. Ti však dovolání nepodali. 

Nejvyšší soud už v minulosti odmítl dovolání také bývalému řediteli Viktorie Žižkov Ivanu Horníkovi, který byl jedním z hlavních aktérů rozsáhlé úplatkářské aféry, a skupině devíti rozhodčích a delegátů. Rozhodovat bude ještě o dalším dovolání, které se týká korupční kauzy někdejšího 1. FC Synot.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.