ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Šest hráčů Šachtaru Doněck se údajně nechtělo vrátit po přáteláku ve Francii

Velikost textu:
aktualizováno 20. 7. 2014 18:54

Lyon – Šest fotbalistů Šachtaru Doněck po přípravném utkání s Lyonem nenastoupilo na zpáteční let na Ukrajinu. Podle francouzské televize Canal Plus a dalších zdrojů se hráči kvůli obavám o svou bezpečnost odmítli vrátit do země zmítané válečným konfliktem. Zpět na Ukrajinu se nehodlá vrátit ani argentinský záložník Sebastian Blanco z Charkova.

Alex Teixeira v dresu Šachtaru Doněck (druhý zprava) se spoluhráči
Alex Teixeira v dresu Šachtaru Doněck (druhý zprava) se spoluhráči

"Po zřícení malajsijského letadla nemám v úmyslu vracet se na Ukrajinu," citovala agentura R-Sport šestadvacetiletého fotbalistu Charkova, jenž má za sebou soustředění s týmem v Rakousku. "Situace tam je mimořádná. Rozhodl jsem se zůstat v Buenos Aires," dodal Blanco.

Po sobotní porážce Doněcku 1:4 se na lyonském letišti údajně neobjevili Brazilci Alex Teixeira, Fred, Dentinho, Douglas Costa, Argentinec Facundo Ferreyra a další neidentifikovaný fotbalista ukrajinského mistra.

Zatím není jisté, kde se šestice momentálně nachází a zda si chce vyvzdorovat odchod z nestabilního východu Ukrajiny. Vedení Šachtaru, kde až do léta působil i český reprezentant Tomáš Hübschman, zatím situaci nekomentovalo.

přehrát video
Šestice hráčů Šachtaru se odmítla vrátit s týmem na Ukrajinu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.