ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Výhra nad Čechy by pro Severní Iry byla cennější než skalp Anglie

Velikost textu:

Belfast - Pokud by fotbalisté Severního Irska ve středu vyhráli nad českými reprezentanty, znamenalo by to pro ně prý víc, než kdyby porazili své odvěké rivaly Angličany. V rozhovoru pro deník Belfast Telegraph to prohlásil záložník Chris Brunt.

Přípravné utkání mezi Českou republikou a Anglií
Přípravné utkání mezi Českou republikou a Anglií
Otevřít galerii
 • Přípravné utkání mezi Českou republikou a Anglií autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/371/37079.jpg?1219266236
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Máme dobrou šanci postoupit na světový šampionát a z této perspektivy, je pro nás výhra nad Českem cennější, než jakákoli výhra nad Angličany," prohlásil Brunt, který si pamatuje tři roky staré vítězství nad Anglií, které Severní Irové dlouho oslavovali. "Máme obrovskou motivaci. Doufejme, že dokážeme napravit zaváhání proti Slovensku," připomněl sobotní porážku 1:2 v Bratislavě v úvodu kvalifikace o mistrovství světa.

Stejně jako jeho spoluhráči i Brunt věří, že jim k výhře pomůže domácí prostředí. "Na stadionu Windsor hrajeme velmi dobře. Doufejme, že to bude další skvělé představení," uvedl Brunt. "Proti Čechům se ale budeme muset hodně snažit, protože je to jeden z nejlepších evropských týmů s hráči, kteří působí ve velkých klubech. Čeká nás tvrdá práce, ale máme na to, abychom vyhráli," dodal devatenáctinásobný reprezentant.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.