ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Skalák: Chtěli jsme výhru s nulou, ale bereme i takové vítězství

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Byl to právě on, kdo svým gólem nastartoval Mladou Boleslav k obratu na 2:1 v úvodním duelu 2. předkola Evropské ligy proti Širokému Brijegu. Jiří Skalák při své soutěžní premiéře v dresu středočeského klubu byl hodně vidět.  Mladý křídelník však po zápase přiznal, že k úplné spokojenosti mu chyběla na kontě inkasovaných branek jeho celku nula.

Jiří Skalák diskutuje se svým spoluhráčem z Mladé Boleslavi Pavlem Šultesem
Jiří Skalák diskutuje se svým spoluhráčem z Mladé Boleslavi Pavlem Šultesem

"Samozřejmě jsme chtěli lepší výsledek, především s nulou vzadu, ale po průběhu musíme výhru 2:1 brát," ví Skalák, který v létě přišel do Mladé Boleslavi ze Sparty na hostování jako náhrada za Martina Nešpora.

Dvaadvacetiletý záložník patřil od úvodu k nejvýraznějším postavám na hřišti. Po celé utkání dělal obraně bosenského soupeře největší problémy, což připustil i trenér Slaven Musa, který kritizoval hru svých svěřenců na Skaláka. Velká chvíle sparťanského odchovance pak přišla v 69. minutě, kdy si stoupl k přímému kopu z 23 metrů nařízenému za ruku a se štěstím skóroval. "Po tom gólu jsme se uvolnili a začali jsme si věřit, takže nám opravdu pomohl," připouští Skalák.

"Chtěl jsem to kopat přes zeď, naštěstí to bylo tečované a spadlo to na druhou stranu, než šel brankář," připustil štěstí Skalák, který se z přímého kopu trefil i v přípravě v Rakousku. "Tam jsem dal ale hezčí gól, když jsem střílel na stranu brankáře a odrazilo se to od břevna. Tento byl ale zase důležitější," dodal.

Chvíli nato skóroval Michal Ďuriš a zařídil vítězství 2:1, které přece jen dává do odvety větší šance. "Měli jsme tam další dvě šance, i já, a 3:1 by bylo určitě lepší, ale musíme brát výhru, když jsme to takhle otočili," prohlásil pravý záložník Mladé Boleslavi.

Do Bosny se chystá jet především s pokorou. "Soupeř ukázal, že má kvalitu. Proto tam musíme jet pokorně. Budeme chtít hrát stejně, kontrolovat hru. Ale uvidíme, co oni. Budou to muset otevřít, tak snad dáme gól jako první a bude klid," dodal.

Bartl: Teď budeme moct hrát na brejky my

Podobně bere odvetu i Daniel Bartl. "Výsledek bereme, protože nám nic jiného ani nezbývá. Domácí jen čekali na brejky, což nám moc nevyhovuje. Teď ale budou muset útočit oni, my budeme moct chodit do brejků, tak doufám, že to využijeme a postoupíme," řekl mladoboleslavský bek, který se stal hrdinou jako střídající hráč.

Čtvrt hodiny před koncem ho trenér Karel Jarolím poslal do hry místo Jana Bořila, aby ještě více rozhýbal hru na pravé straně, a tento tah mu vyšel dokonale. Bartl už po minutě hry pronikl do vápna a našel Ďuriše, který rozhodl.

"Trenér chtěl, abych z beku podpořil útok a povedlo se mi to hned prvním dotykem s míčem, za což jsem moc rád," řekl Bartl. "Celý den jsem se připravoval, věděl jsem, že od začátku hrát nebudu, ale věřil jsem, že dostanu šanci ukázat, že jsem platný člen týmu, a chtěl jsem něco vymyslet," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.