ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Conteho střídá na lavičce Juventusu Allegri, podepsal na dva roky

Velikost textu:

Turín - Nečekaný odchod a brzká náhrada: Juventusu se nově ujímá Massimiliano Allegri, který tak nahradil odstoupivšího Antonia Conteho. Allegri v minulých čtyřech sezonách vedl konkurenční AC Milán, s Juventusem nyní uzavřel dvouletý kontrakt.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri

Allegri začínal trenérskou dráhu v Aglianese, kde v roce 2003 ukončil aktivní kariéru. Přes další italské celky Real S.P.A.L., Grosseto a Sassuolo okusil před šesti lety v Cagliari poprvé boje v Serii A. Další zastávkou už byl slavný AC, který hned ve své první sezoně ve funkci dovedl k prvnímu - a zatím také poslednímu - mistrovskému titulu od roku 2004.

Conte získal se "Starou dámou" tři tituly v řadě, měl platný kontrakt ještě na jednu sezonu a s mužstvem se chystal brzy zahájit letní přípravu na nový ročník. Jenže neshody s vedením klubu ohledně přestupové politiky obě strany rozkmotřily - Juventus plánoval prodat Chilana Artura Vidala a Francouze Paula Pogbu, kteří o sobě dali vědět na světovém šampionátu. Oba přitom patří k základním stavebním kamenům zálohy úspěšného týmu. Ani on Conte nemusí být dlouho bez práce, neboť se o něm hovoří jako o kandidátovi na uvolněné místo u národního týmu.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.