ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Ujfaluši by měl být na středeční zápas fit, trénoval už naplno

Velikost textu:

Praha - Trenér české fotbalové reprezentace Petr Rada věří, že se obránce Tomáš Ujfaluši stihne do středečního utkání kvalifikace o postup na světový šampionát na půdě Severního Irska uzdravit. Dočasného kapitána národního týmu trápily v posledních dnech problémy s podkolenní šlachou. Zlepšení stavu potvrdil pondělní trénink, který hráč absolvoval bez úlev.

Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši
Otevřít galerii
 • Tomáš Ujfaluši autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/238/23759.jpg?1211905985
 • Petr Rada autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ujfaluši kvůli zranění od pátku až do dneška netrénoval. Musel vynechat i sobotní přípravné utkání proti Českým Budějovicím a v neděli se připravoval individuálně na rotopedu. "Já věřím, že to Tomáš zvládne a bude na středu připravený. Po konzultaci s lékaři ale rozhodně nechceme podstoupit nějaké riziko, pokud by problémy přetrvávaly, museli bychom reagovat," uvedl Rada. O případném povolání náhradníka ale neuvažuje. "Došlo by jen k přeskupení obranných řad." 

Zbytek týmu je zdravotně v pořádku. Bek Marek Jankulovski už vyléčil poraněný stehenní sval a také brankář Daniel Zítka překonal menší potíže. "Dan se po domluvě s doktorem pravděpodobně zapojí do tréninku. Martin Fenin přijel z jednadvacítky bez zdravotních potíží," přiblížil Rada, který už v minulých dnech prohlásil, že o dodatečném rozšíření útočného tria po zranění Václava Svěrkoše neuvažuje. 

Reprezentanti se v pondělí u videa věnovali hře Severního Irska, trenéři jim pouštěli záběry z jeho sobotního utkání na Slovensku. Vedle typických prvků ostrovního fotbalu vyniká středeční soupeř českého týmu také kombinačními schopnostmi. "V domácím prostředí půjdou nadoraz, v minulé kvalifikaci si poradili se všemi těžkými soupeři vyjma Islandu," podotkl český trenér.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.