ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Debutant Slepička vystřelil reprezentaci hubené vítězství nad Budějovicemi

Velikost textu:
aktualizováno 6. 9. 2008 21:38

Praha - Česká fotbalová reprezentace dnes po rozpačitém výkonu porazila prvoligové České Budějovice 1:0. Utkání hrané podle přání reprezentačního trenéra Petra Rady na tři třetiny rozhodl jediným gólem debutant Miroslav Slepička. Trenér Petr Rada byl rád, že si mohl v dnešním modelovém utkání proti Českým Budějovicím vyzkoušet možné varianty v sestavě před středečním vstupem do světové
kvalifikace proti Severnímu Irsku. Zároveň si prý ale představoval v podání Jihočechů větší ofenzivu.

Debutant v národním dresu Miroslav Slepička při přípravném zápasu české reprezentace proti týmu Českých Buďejovic.
Debutant v národním dresu Miroslav Slepička při přípravném zápasu české reprezentace proti týmu Českých Buďejovic.
Otevřít galerii
 • Debutant v národním dresu Miroslav Slepička při přípravném zápasu české reprezentace proti týmu Českých Buďejovic. autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/397/39672.jpg?1220726793
 • Trenér české fotbalové reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/369/36828.jpg?1219164280

"Jsem samozřejmě rád, že jsem hned na úvod dal gól, i když je to jen přátelák. Stoprocentně mě čeká nějaké zápisné," prohlásil s úsměvem šťastný střelec Miroslav Slepička po zápase.

Zda si dnešním výkonem řekl o místo v základní sestavě v Severním Irsku, kde bude chybět zraněný Václav Svěrkoš, nechtěl spekulovat. "Z jednadvacítky se vrátí Martin Fenin, já budu rád, když se dostanu na lavičku," popisuje své ambice Slepička.

Splnilo utkání účel?

Modelové utkání podle Slepičky splnilo účel. "Nějaké dojíždění tam samozřejmě nebylo, ale Budějovice hrály výborně. Vyzkoušeli jsme si pár variant, jsem rád, že to vyšlo a vzadu jsme to uhráli na nulu," pochvaloval si.

Podobně hovořili i ostatní reprezentanti. "Nechtěli jsme, aby soupeř hrál s laxním přístupem. V první třetině asi nehráli tak, jak měli, ale v poslední třetině nás napadali, nakopali nám, což jsme potřebovali. Byl to kvalitní soupeř," řekl stoper David Rozehnal.

Se svými hráči nesouhlasil jejich trenér. "Nějaké šance si sice Budějovice vytvořily, ale to bylo převážně z brejků. Chtěli jsme, aby soupeř hrál útočněji, v Severním Irsku nás čeká něco podobného. Ve třetí třetině jsem po Budějovicích požadoval, aby hrály víc ofenzivně, ale soupeř hraje o výsledek, nechce udělat chybu, má strach. Z toho důvodu to trošičku nesplnilo účel," řekl Rada na tiskové konferenci po zápase.

Reprezentanti si také stěžovali na vedro. "Bylo to v něm hodně náročné. Svůj účel to splnilo. Dostali jsme zátěž. Splnili jsme taktické pokyny, aby se vyhrálo a nedostal se gól. Takže spokojenost," podotkl Radoslav Kováč, který si dnes vyzkoušel pozici defenzivního záložníka i obránce.

Česká republika - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) 
Branka: 54. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Pospíšil.

Sestavy:
ČR: 
I. třetina: Čech - Grygera, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec - Kováč - Sionko,
Plašil, Polák, Šírl - Baroš.
II. třetina: Čech (46. Drobný) - Grygera, Kováč, Rozehnal, Šírl - Pospěch, Rajnoch, Jarolím, Kladrubský - Slepička, Baroš.
III. třetina: Drobný - Pospěch, Rajnoch, Rozehnal, Kadlec - Sionko, Polák, Jarolím, Plašil, Kladrubský - Slepička. Trenér: Rada.

Č. Budějovice:
P. Kučera (81. Pešula) - Kratochvíl (46. Peroutka), Horejš
(61. Novák), Homoláč, Leština (46. Žižka) - Mezlík (61. Skopalík), Hílek,
Benát, Šíma (61. Kovařík) - Svátek (74. Zajac), Sedláček (46. Schön, 61. M. Kučera). Trenér: Tobiáš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.