Češky porazily Makedonii "jen" tříbrankovým rozdílem

Praha - České fotbalistky absolvovaly další zápas kvalifikace o postup na MS. Šanci na postup už v předchozím průběhu kvalifikace ztratily, ale v utkání s Makedonií přesvědčivě zvítězily v Praze na Žižkově 5:2.

Fotbalistky suverénně přehrály Makedonii

Češkám se v zápase s Makedonií dlouho nedařilo v koncovce, o jediný gól v první půli se postarala Klára Cahynová. Po přestávce už byly oba týmy mnohem efektivnější, na 2:0 zvýšila ve 47. minutě kapitánka Veronika Pincová, Makedonky ale odpověděly přesně za minutu, z dálky se trefila Natasha Andonovová.

Češky si sice po brance Lucie Martínkové opět vypracovaly dvougólový náskok, o ten je ale záhy připravila kapitánka hostů, která si připsala už druhou branku v utkání. Češky se ale nenechaly znervóznit, do konce utkání daly ještě dvě branky. "Jsme spokojení, ale čekali jsme, že výsledek bude ve větším brankovém rozdílu," uvedl trenér fotbalistek Stanislav Krejčík.