ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

KVÍZ: Jak dobře znáte legendy mistrovství světa?

Velikost textu:

Franz Beckenbauer a Johan Cruyff (vlevo) na MS v roce 1974
Franz Beckenbauer a Johan Cruyff (vlevo) na MS v roce 1974
Zdroj: ČT sport

Jak dobře znáte legendy mistrovství světa?

Na MS 1958 ve Švédsku zazářil Just Fontaine, který během jediného šampionátu vstřelil 13 gólů, což se dosud žádnému jinému hráči nepodařilo. Odkud tento fenomenální francouzský kanonýr pocházel?

Jakou stopu zanechal ve finálovém zápase s Československem na MS 1962 v Chile slavný brazilský útočník Pelé?

Legendární německý forvard Gerd Müller vstřelil na MS celkem 14 branek. Kolik šampionátů k této metě potřeboval?

Nizozemec Johan Cruyff, nejlepší hráč MS 1974 v Západním Německu, obdržel během kariéry třikrát Zlatý míč pro nejlepšího evropského fotbalistu. V dresech jakých klubů si prestižní ocenění vysloužil?

Diega Maradonu proslavily na MS 1986 v Mexiku zejména dva přesné zásahy ve čtvrtfinále proti Anglii - jeden "boží rukou" a druhý po překrásném slalomu, který byl vyhlášen gólem století. Málokdo si ovšem vzpomene, že "slalomovou" trefu si na zmíněném šampionátu připsal ještě jednu. Kdy?

Účastník MS 1990 v Itálii, kolumbijský gólman René Higuita, se proslavil mnoha rozličnými a zvláštními zákroky, jimiž bavil obecenstvo. Který z nich je nejznámější?

Miláček žen Mario Alberto Kempes, nejlepší střelec i fotbalista MS 1978, reprezentoval Argentinu v letech 1973 až 1982. Kdy za ni vstřelil svůj poslední gól v kariéře?

Slavný československý útočník Josef Bican měl smůlu, že o nejlepší fotbalová léta v národním týmu přišel kvůli 2. světové válce. Stihl, nebo nestihl absolvovat nějaké MS?

Která z těchto slavných jmen si nikdy nezahrála na MS?

Titulem nejlepšího střelce MS se pyšní např. Eusébio, Müller, Kempes, Lineker, Šuker, Ronaldo či Klose. Kdo z českých, potažmo československých fotbalistů získal toto prestižní ocenění?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.