ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Ujfaluši se loučil: Všude jsem hrával stabilně, jsem spokojený

Velikost textu:
aktualizováno 13. 6. 2014 20:21

Rýmařov – V rodném Rýmařově se s kariérou definitivně rozloučil Tomáš Ujfaluši. Za bývalým kapitánem reprezentace a hráčem předních evropských klubů se přijeli podívat jeho někdejší spoluhráči – třeba Milan Baroš nebo Marek Jankulovski. "Všude jsem hrával stabilně, takže jsem spokojený a absolutně teď neřeším, jestli jsem mohl hrát další rok, nebo ne," shrnul Ujfaluši. Výtěžek ze vstupného putoval na rozvoj fotbalové mládeže v Rýmařově, Bruntálu a Břidličné.

přehrát video
Tomáš Ujfaluši se v rodném Rýmařově rozloučil s kariérou

Olomoucký odchovanec a někdejší kapitán Hamburku, Fiorentiny, Atlética Madrid a Galatasaraye Istanbul završil svoji fotbalovou dráhu půl roku po oficiálním ukončení kariéry a odchodu ze Sparty, kde ho pronásledovaly nekonečné problémy s kolenem. "Kdybych se nezranil, asi bych ještě hrál. Ale zranění patří k fotbalu. S kariérou jsem spokojený," řekl Ujfaluši.

Benefici si Ujfaluši osladil hattrickem. Na posledních deset minut pak vítěz Evropské ligy z roku 2010 natáhl gólmanské rukavice a zápas dochytal. Jednou však kapituloval z penalty z kopačky svého bratra Radima, který hájil bránu druhého výběru. Nakonec oslavencův tým utkání prakticky z poslední akce rozhodl ve svůj prospěch. "Jsem rád, že to tak vyšlo. S klukama dneska ještě posedíme a všechno to probereme," řekl Ujfaluši.

Tomáš Ujfaluši: "Trenéru Brücknerovi jsem volat nezkoušel. Původně jsem to dneska chtěl udělat v poklidném duchu, ale poté, co jsme vyvěsili billboard u cesty, se to rozkřiklo a nakonec dorazilo spoustu lidí. Ale jsem za to rád. Vůbec jsem neuvažoval o tom, že bych to dělal jinde než v Rýmařově. Tady na škváře jsem s tátou začínal."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.