ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Anderlecht prý stanovil cenu za Poláka na 15 milionů eur

Velikost textu:
aktualizováno 5. 9. 2008 10:49

Brusel - Zájemci o českého reprezerntačního záložníka by Anderlechtu museli zaplatit 15 milionů eur (373 milionů korun), nižší částku nebude belgický fotbalový klub akceptovat. Píše to dnes belgický list La Derniere Heure.

Jan Polák
Jan Polák

Polák při čtvrtečním rozhovoru s českými novináři připustil, že dostal blíže nespecifikovanou zahraniční nabídku, ale že Anderlecht byl proti jeho odchodu a nechtěl ho za žádnou cenu ztratit.

Podle zmiňovaného listu se klub, v němž hrají také útočník Stanislav Vlček a brankář Daniel Zítka, na několika setkáních s Polákovým manažerem dohodl na ceně 15 milionů eur, za níž by ho případně pustil. Když prý před rokem český reprezentant do Belgie přestupoval, takováto částka byla podle deníku "nepředstavitelná".

Přesnou výši odstupného za přestup z Norimberku do Anderlechtu kluby tehdy nezveřejnily, podle belgických médií ale dosáhla 3,5 milionu eur (87 milionů korun podle aktuálního kurzu).

Polák je pro Anderlechtem nejcennějším hráčem

Polák je prý nyní nejcennější hráč týmu. Jeho prodej by byl ztrátou po sportovní stránce, ale pomohl by klubu s řešením potíží, do nichž se dostal poté, co nečekaně vypadl z bojů o Ligu mistrů s běloruským BATE Borisov. Kvůli tomu se pak začalo mluvit o možném výprodeji některých hráčů.

"Jsem jen jeho trenér. Jeho cena se mě netýká," řekl trenér Anderlechtu Ariël Jacobs. "Avšak připouštím, že bych nebyl překvapen, pokud by se jednou dostal do nějaké bohatší ligy. Jan má obrovský potenciál. Pokaždé figuruje mezi našimi nejlepšími hráči," dodal.

Polák nemusí z Anderlechtu nutně odejít, napsal také list. Avšak klub ví, že by mohl na jeho prodeji hodně získat, ať už v lednu či na konci sezony, dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.