ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Ribéryho zastavilo zranění zad, do Brazílie se nepodívá

Velikost textu:

Paříž - Bez Francka Ribéryho se budou v Brazílii muset obejít francouzští fotbalisté, krajního záložníka Bayernu Mnichov totiž vyřadilo zranění zad. Mimo hru je také další záložník Clément Grenier, kterému se znovu ozvalo zraněné tříslo. V konečné nominaci by je měli nahradit Morgan Schneiderlin ze Southamptonu a Rémy Cabella z Montpellieru.

Franck Ribéry v dresu Francie
Franck Ribéry v dresu Francie

Pro Ribéryho to měl být poslední šampionát jeho kariéry, jenže problémy se zády, které ho trápí již několik týdnů, ho nakonec o šampionát připraví. "Ráno při společném tréninku musel přestat, protože bolest byla příliš silná. Následně podstoupil vyšetření a to potvrdilo, že se zranění zhoršilo a že nebude schopen několik týdnů trénovat. Natož hrát zápasy," řekl trenér týmu Didier Deschamps.

Ribéry patřil k hlavním strůjcům postupu Francie na šampionát: v kvalifikaci dal pět gólů, pro spoluhráče vytvořil řadu šancí a za minulý rok byl dokonce vyhlášen třetím nejlepším hráčem světa. Na levé straně zálohy by ho nyní měl nahradit Antoine Griezmann ze San Sebastianu.

Francie kvůli zranění bude postrádat už třetího hráče, který měl být ve finální nominaci. V závěru sezony se zranil brankář Steve Mandanda. Jelikož uzávěrka soupisek byla 2. června, povolané náhradníky musí schválit FIFA na základě lékařských zpráv.

přehrát video
Francie přišla před MS o Francka Ribéryho
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.