ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Licence pro první ligu obdrženy. Hradci a Budějovicím už nic nebrání

Velikost textu:

Praha - Hradec Králové i České Budějovice obdržely od licenční komise Fotbalové asociace ČR licence pro start v nejvyšší soutěži. Jejich návratu do první ligy tak už nic nebrání.

Stadion Hradce Králové
Stadion Hradce Králové

Hradec Králové má sice menší problémy se stadionem, ale do startu příštího ročníku hodlá nedostatky vyřešit. "Komise pro stadiony měla k našemu stadionu několik výhrad. Neprošli jsme s VIP zónou, s prostory pro novináře a montované tribuny jsou pro nejvyšší soutěž nepřípustné. Také nevyhověly oba sektory pro kotle," řekl generální ředitel Richard Jukl.

"Musíme nedostatky odstranit, s tím jsme počítali, jen jsme čekali na sportovní potvrzení postupu. Ode dneška již probíhají práce na jejich odstranění. Jsme si jisti, že vše v patřičném termínu a v patřičné kvalitě stihneme," dodal Jukl. Hradec Králové i České Budějovice obdržely prvoligovou licenci typu Silver.

Oba kluby se do ligy vracejí už rok po sestupu. Postup si zajistily ve středu v závěrečném kole Fotbalové národní ligy, kdy České Budějovice rozstřílely v přímém souboji o ligu domácí Táborsko 6:0 a Hradec Králové vydřel výhru 1:0 v Pardubicích.

přehrát video
Postupové oslavy Českých Budějovic a Hradce Králové
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.